سفر موفق معامله گری

آیا دوره رایگان برای موفقیت در بازارهای مالی کفایت می کند ؟ 

برای موفقیت در بازارهای مالی به مطالعه منابع دیگری هم نیاز هست؟

دوره رایگان چند درصد از مسیر هست و آیا با این دوره به سطح معامله گری می رسیم؟

با یادگیری دوره جامع در بازارهای مالی موفق می شویم؟

در زیر جوابهای ما به این سوالات را به ترتیب خاصی خواهید یافت و نکته ی مهمی که وجود دارد سعی کردیم پاسخ ها را از بعدی بدیم که به واقعیت نزدیکتره و همچنین می خواهیم درک کنیم سوال درست و حرفه ای در هر موضوعی چی هست!  آیا این سوالات، سوالات درستی هستند که جواب درست و کوتاهی را انتظار داشته باشیم و البته قصد فرار از جواب به سوالات دوستان را هم نداریم. 

تصمیم سخت !

دوستانی که این سوالات دغدغه شان هست ابتدا نیازه تصمیم برای ورود به این حوزه را گرفته باشند، یعنی به اندازه کافی پرس و جو و تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده باشند که در این حوزه هم می شه موفق بود.
قبل از هر چیزی به نظر باید مشخص کنیم که به چه علت می خواهیم تریدر شویم؟
از روی علاقه! از روی بیکاری! از روی توصیه ی یک دوست موفق! توصیه ی یک دوست مبتدی! توصیه ی یک دوست متضرر! بخاطر هیاهوی تریدر های موفق! هیجان بودن در مارکت و اعتیاد به تریدینگ! هیاهوی کاذب تریدر های ناموفق! هیاهوی اساتید بدون کارنامه! تبلیغات رنگارنگ کانال ها و سایت ها برای پولدار شدن یک شبه!
اگر بخواهیم ریشه ورودمون را به این حوزه مشخص کنیم، سوال درست و حرفه ای در این مرحله به نظر شما چی می تونه باشه؟
آیا در نهایت خودمون با علاقه قلبی تصمیم گرفتیم که وارد این ماجرا شویم؟ و این تصمیم را چطوری و با چه ملاک هایی قطعی کردیم؟ و حتی میشه گفت برای تصمیم به ورود، چه ملاک هایی درست و چه ملاک هایی غلط هستند؟

مهم ترین ملاک هایی را که ما پیشنهاد می کنیم:

علاقه باطنی:  علاقه به این حوزه باعث خواهد شد ما در پستی بلندی های این حوزه دلسرد نشده و به تلاش مون ادامه بدیم.

باور :  دومین ملاک مهم، داشتن باور به نتیجه است. اگر ما هنوز به این باور نرسیدیم که با تریدینگ هم می شود درآمد داشت، رفتن دنبال روش های مختلف و این در و آن در زدن کاملاً بی فایده است. این باور چگونه شکل می گیرد؟ با پرس و جو و تحقیق و صحبت با کسانی که در این شغل موفق شده اند و درآمد خوبی هم دارند، این افراد لزوماً نباید استاد هم باشند و یا حتی معروف! بلکه با دیدن و شنیدن صحبت های این افراد می خواهیم به این باور برسیم در این وادی کسانی موفق شده اند، پس قرار نیست بعنوان اولین نفر چیزی را در این مسیر اختراع کنیم!

عدم وابستگی:  به دلیل ارتباط زیادی که درآمد یک تریدر به کنترل احساسات وی در معاملات دارد، وابستگی به درآمد تریدینگ یعنی دور شدن از درآمد!! اگر به دلیل بیکاری، قسط، قرض، بدهی، خرید ماشین، خونه و هر چیز دیگری بخواهیم از تریدینگ درآمد داشته باشیم مسلماً باید برای این درآمد با مارکت بجنگیم! در این صورت بازنده همیشگی هم ما خواهیم بود! لذا اگر شرایط سختی داریم یا انتظارات غیر معقول و رویاپردازانه ای داریم، ابتدا باید شرایط خود را از نظر درآمد از طرق دیگری پایدار کنیم و همچنین هدف ها و آرزوهایمان را در سال های اول تعدیل و معقول کنیم.

پس در این مرحله روش، سبک و استاد ملاک تصمیم گیری برای ورود به این حرفه نیست، بلکه صرفاً می خواهیم بدونیم در کل می شه در این حوزه موفق شد یا نه؟؟
 ممکنه برخی سوال کنند نظر خودتون چیه؟

بیشتر از این در این مرحله ما نظر یا پیشنهادی نداریم و این یک تصمیم کاملاً شخصی است تا در آینده بتوانید پشت این تصمیم بزرگ بایستید.  تنها توصیه ما بعد از سالها تجربه و سود دهی مستمر در بازارهای گوناگون به تریدرهای جوان این است:  

تریدینگ یک شغل بسیارحرفه ای و رقابتی سطح بالا است و تنها کسانی که مسیر تکاملی آموزش و پرورش خود را در این حرفه طی کرده باشند میتوانند در آن پایدار بمانند و از مزایای آن بهره ببرند.   

 انتخاب روش

حالا که به این باور رسیدیم که میشه در تریدینگ هم موفق بود، سوال بعدی می تونه این باشه: چگونه؟
تنوع روش ها، سبک ها، سیستم ها، اندیکارتورها، پلتفرم ها، اکسپرت ها، سیگنال ها، تایم فریم ها، دیتاها، چارت ها و هزاران متغییری که در تکنیکال وجود دارد، باعث ایجاد یک بازار پیچیده و کلاف سر در گم می شود! در این مرحله می خواهیم مسیر و روش درست را پیدا کنیم، یعنی از بین روش های معامله گری می خواهیم یکی را در نهایت انتخاب کنیم. ( هارمونی، ایچیموکو، گن، الیوت، پرایس اکشن و هزاران سبک معروف و غیر معروف، تست شده و تست نشده، اختصاصی و عمومی شده… )
جواب ما برای انتخاب روش، قطعاً پرایس اکشن است به دلایلی که آقای دکتر اناری در این ویدیوها و سایت زیر مفصل توضیح داده اند:

ولی برای انتخاب پلتفرم، تایم فریم، بازار ( فارکس، بورس ایران، فیوچر، آتی سکه، …. )، تایم ترید، و ده ها آیتم دیگر، هیچ نظر یا نسخه واحدی نداریم و نخواهیم داشت. این موارد بسته به شرایط مکانی و زمانی و همچنین سایکولوژی فرد، بسیار متغییر است و ما بعنوان تریدر به سبک پرایس اکشن در نهایت باید این متغییر ها را با تمرین و آزمون و خطا ( یا با راهنمایی استاد) برای خودمون فیکس کنیم که بهش می گوییم “دید شخصی”. این شخصی سازی در دوره های “ترید حساب زنده” که شامل دوره “ترید برای درآمد”  (Become Income Trader = BIT)  هست انجام خواهد شد.
 
سوال: آیا روش های دیگر تریدینگ نتیجه نمی دهند؟

چرا اونها هم میتونند نتیجه بدهند اگر تریدر کاملا به ساختار بازار مسلط باشه و بهترین نقاط با احتمال برنده بالا را بتونه شناسایی و ترید کنه، بنابراین در همه روش ها تریدر موفق داریم. کافی است در هر روشی که هستیم، یک سیستم واضح و مشخص که به روانشناسی ما میخورد برای همه آیتم های متغیر مهم تریدینگ داشته باشیم ( ورود، خروج، حجم، زمان های تریدینگ، تایم فریم، … ). منتها اگر دنبال بهترین روش هستید که درصد برنده و امید ریاضی بالا با درادون کمی را داشته باشد، ما روش پرایس اکشن را به شما پیشنهاد می کنیم.
پس تا اینجا و بعد از تصمیم سخت، لازم هست که یک روش مناسب برای معامله گری انتخاب کنیم ( اختراع نکنیم ).
 
نکته ۱ :  اگر در این مرحله بخواهیم با رفتن به کلاس ها و دوره ها و همچنین تست روش های مختلف دنبال یک روش مناسب باشیم، سال های سال این آزمون و خطا طول خواهد کشید. پس بهتر است وقت بیشتری را برای انتخاب روش صرف کنیم تا در آینده کمتر از ما وقت بگیرد.

نکته ۲:  همچنین اگر در این شغل دنبال اختراع و اکتشاف و ساخت یک سیستم پولساز با اکسپرت ها ( مثل عابربانک ها) هستید، وقت گران بهای خودتون را هدر می دهید. موتور حرکت دهنده قیمت در هر چارتی، احساسات انسانی هستند، شما نمی توانید برای پیش بینی این احساسات فرمول پولسازی اختراع کنید!!

۸۰%  درصد اصل موفقیت !
فرض کنیم از تهران به مقصد بندرعباس می خواهیم سفر کنیم، در این سفر که هر تریدر به تنهایی انجام می دهد ما یک خودرو لازم داریم بعلاوه مهارت رانندگی، جاده مناسب، هزینه های سفر، آب و هوای مناسب، استراحت های مکرر و به اندازه کافی، انگیزه و مهمتر از همه داشتن روحیه رانندگی برای رسیدن به مقصد است.
وسیله نقلیه:  که می تونه سریع یا کند باشه (سرعت آن) و سایزهای مختلفی داشته باشه (ظرفیت جابجایی کالا یا مسافر) ، مثل دوچرخه، کامیون، قطار، کشتی…
روش معامله گری هم میتونه میزان سود ده هی کم یا بالایی داشته باشه (درصد سود) و ظرفیت محدودی برای ایجاد سود داشته باشه (حجم پول معامله شده). همچنین، روش های قدیمی میتونند مثل یک وسیله نقلیه قدیمی از کار بیفتند و با گذشت زمان بازدهی خود را از دست بدهند. (باید توجه داشت که ما در این سفر در حال رقابت با رانندگان دیگر هستیم و همه میخواهند از بهترین وسیله و امکانات در این رقابت استفاده کنند).

مهارت رانندگی: تسلط به روش معامله گری و عادات صحیح تریدینگ (روانشناسی و دیسیپلین مناسب برای اجرای صحیح در همه حالات)


پروسه رانندگی: ابتدا در حالت آزمایشی تمرین می کنیم بعد کم کم در مکان های کم تردد و به مرور در جاده ها و شهرها رانندگی می کنیم. هدف رانندگی برای مسابقه نیست بلکه تسلط به رانندگی وسیله نقلیه و ایجاد عادت رانندگی مناسب در جایی با امکان ریسک کم تصادف هست. این پروسه برای تریدینگ هم صادق است و کار با حساب دمو و فوروارد تست این کار را برای تریدر انجام خواهد داد و جزو مهمی از سیستم آموزش ما هست .


جاده مناسب: پلتفرم ها و ابزار های مناسب معامله گری، بروکر مناسب و غیره.


هزینه های سفر: ضررها!! ( بنزین، آب، غذا، هزینه های تعمیرات و نگهداری خودرو، … )


دو تا مسئله هزینه های سفر ما را خیلی زیاد خواهد کرد:
1- برای رسیدن به مقصد باید نقشه مسیر را داشته باشیم والا نمی توانیم کره زمین را دور بزنیم تا به بندر عباس برسیم ( نداشتن هدف و برنامه معاملاتی سود ده)
2- نمی توانیم بدون مدیریت هزینه ها تا آخر این مسیر دوام بیاوریم (سرمایه کم اولیه و عدم مدیریت ریسک و سرمایه).


آب و هوای مناسب: شرایط مناسب مارکت برای تریدینگ ( خبرها، نواسانات، بی جهت بودن مارکت،… )


استراحت و انرژی کافی: اگر در زمان رانندگی ( تریدینگ) خسته باشیم یا شرایط روانی خوبی نداشته باشیم احتمال تصادفات (ضررها) هم زیاد خواهد شد.
انگیزه: اگر انگیزه کافی نداشته باشیم در اولین مشکلاتی که برای ما پیش خواهد آمد از ادامه مسیر منصرف خواهیم شد. (مانند خرابی ماشین یا خرابی جاده)
روحیه و عادات رانندگی: سایکولوژی فرد که مقداری از آن ارثی و مقدار زیادی اکتسابی است که در محیط فرهنگی از دیگران و آموزگاران و رقیبان یاد گرفته ایم. این روانشناسی رابطه مستقیمی با مهارت حرفه ای ما و بروز رفتارهای خاص در هنگام رانندگی و مسابقه را دارد.


سایکولوژی یعنی یکی پر ریسک تره یکی محتاط تره، یکی عجول تره، یکی نیست، یکی نظم و دیسیپلین داره، یکی نداره، یکی زود عصبانی می شه، یکی صبورتره، یکی همیشه نگرانه، یکی بی خیال تره،یکی پایبد به اصول اخلاقی است، یکی نیست، یکی همیشه مثبت اندیش است، یکی بدبین به همه چیز و هزاران موارد دیگر.

 

تصادفات زیادی (ضررها) به خاطر عدم اکتساب روانشناسی مناسب رخ داده و می دهد و خواهد داد. پایبند نبودن به قوانین، سبقت نابجا، ترمز های دیر هنگام، سرعت های بالا، عصبانی بودن، نگران بودن و… برای هر یک از این مشکلات سایکولوژی یک خطا در اجرای متد خواهیم داشت. این حالات در اوایل اجتناب ناپذیر است و نمی شود در تریدینگ از همان ابتدا سایکولوژی قوی داشت، بلکه سایکولوژی به مرور زمان و با تجربه و تمرین عملی یک متد سود ده در مارکت به مرور کسب میشود و تکامل پیدا میکند… مثلا سر پیچ باید ترمز کنیم، به خاطر عدم تشخیص پیج از جاده خارج می شویم. اینجا باید دوباره برگردیم به جاده و ناامید نشویم و از این تجربه در پیچ های دیگر استفاده کنیم. ولی در حالت مبتدی ناراحت شده و عوامل خارجی مثل بروکر را مقصر می دانیم. یا فکر می کنیم مهارت رانندگی مون کافی نیست، در حالی که مهارت رانندگی با همین تجربیات سایکولوژی کامل می شود.

 

پس نتیجه می گیریم خودروی مناسب تنها  ۲۰ درصد ملزومات رسیدن به مقصد است حتی تا جایی که اگر سایر شرایط را داشته باشیم با یک دوچرخه هم ممکن است به مقصد برسیم، منتها با صرف هزینه و زمان خیلی بیشتر. با مباحثی که تا الان کردیم باید متوجه شده باشید که بیشتر روش ها ما را به سمت مقصد پیش می برند ولی اینکه ما را در نهایت با چه سرعت و کیفیتی و چه زمانی به مقصد می رسانند، بسته به عوامل متعددی دارد. مثل رانندگی با وسایل نقلیه با سایز و سرعت های متفاوت، میزان سود در معامله گری بسته به این دارد که تریدر چه  حجم سرمایه ای را میتونه با موفقیت ترید کنه و سود دهی روش تریدینگ او چقدر هست. به جز سرعت رسیدن به مقصد، ریسک های روش رانندگی و میزان مصرف بنزین، استهلاک، هزینه های جانبی،… هم در رسیدن نهایی به مقصد مهم هستند.

متاسفانه این روانشناسی و مدیریت سرمایه که ۸۰ درصد ماجرا هستند به دلایلی مورد توجه اکثر تریدرهای مبتدی قرار نمی گیرد و اهمیت زیادی به این دو عامل نمی دهند و البته از طرفی هم بدون متد سود ده مناسب و تسلط کافی بر اجرای صحیح آن، عملا دو عامل روانشناسی و مدیریت سرمایه هم کارایی ندارند.

منابع یادگیری و متد معامله گری 
بعد از انتخاب روش، حالا باید منبع خوبی برای یادگیری پیدا کنیم. منابع می تواند کتاب، ویدیو، کلاس، کارگاه آماده سازی، دوره آنلاین، … یا ترکیبی از این ها باشد. در مورد روش های مختلف منابع و کلاس های بسیار فراوان رایگان و پولی وجود دارد، ولی در اینجا ما می خواهیم از منابع پرایس اکشن صحبت کنیم.
مهمترین نکته در یادگیری موفق تریدینگ بایستی درک این واقعیت باشد که تریدینگ یک حرفه مهارتی هست، یعنی اطلاعات و دانش نقش ابتدایی و کمی در موفقیت مالی در بازارهای مالی بازی میکنند.  بیشتر موفقیت تریدرهای حرفه ای حاصل کشف یک روش سود ده که به روانشناسی آنها میخورد و و تکرار و اجرای صحیح آن با کمک مربی حاصل شده است.        

به همین جهت آموزش های دوره های تری مارکتز بجز اصول تئوری اولیه، همراه با کارگاه های متعدد برای تمرینات و ایجاد مهارت های خاص هست، که در نهایت به کار خصوصی با مربی برای کشف متد مناسب برای تریدر و تمرین در حد حرفه ا ی ختم میشود.    

پرایس اکشن تری مارکتز:
اگر روش پرایس اکشن را انتخاب کردید، آقای دکتر اناری اولین کسی بودند که سبک پرایس اکشن را در ایران و به زبان فارسی آموزش دادند. و تا شهریور ماه ۱۳۹۵  این آموزش توسط آقای دکتر اناری در دو بخش صورت می گرفت:
۱ – بخش تئوری (حدود 40 ساعت ویدیوی آموزش)
۲ – پرسش و پاسخ به سوالات دانشجویان از طریق گروه های تلگرام و برگزاری وبینارها

بخش اول این آموزش (ویدیوها)، همان دوره  PAT 1 & 2 است که رایگان شده و از طریق سایت ThreeMarkets.com برای همه علاقمندان قابل دریافت است:

فرق دوره رایگان PAT 1 & 2 با دوره پرایس اکشن اختصاصی آکادمی تری مارکتز

در شهریور سال ۹۵، آقای دکتر بعلت عدم تمرین کافی دانشجویان تصمیم گرفتند این دوره را بصورت کارگاهی با نظارت بیشتر بر برنامه تمرینات دانشجویان ارائه کنند. همچنین آموزشهای قبلی همه تئوری بودند و نمی توانستند جوابگوی احتیاج به تمرینات مکرر و با نظارت مربی که لازمه موفقیت حرفه ای در این زمینه هست باشند.

لذا آقای دکتر پروسه ۱۴ گانه و اجرای صحیح ۳ فرایند پرایس اکشن را طراحی نمودند و بر اساس آن ۲۰ کارگاه برای تمرینات مرحله به مرحله عملی به همراه بقیه دانشجویان و کمک مربیان فراهم نمودند.  همچنین روش پرایس اکشن را طوری که خودشان ترید می کنند و حاصل کار مطالعه روش اساتید دیگر و بهینه سازی شخصی ایشان هست در این کارگاه ها به طور مفصل توضیح دادند که حاصل آن مجموعه دوره پرایس اکشن اختصاصی آکادمی تری مارکتز (M1) نام گرفت.

به دلیل اینکه ۸۰ درصد موفقیت به روانشناسی و مدیریت ریسک و سرمایه وابسته است، آقای دکتر از فروردین سال ۹۶ دوره روانشناسی و از تابستان  ۹۶ دوره مدریت ریسک و سرمایه را هم شروع کردند. 

پروسه  ۱۴ گانه و ۳ فرایندی پرایس اکشن تری مارکتز

سوال : آیا منظورتون این است که دوره رایگانی که در سایت قرار دادید کامل نیست و نمیشه ازش نتیجه گرفت؟
از بعد اطلاعات کامل هست و فراگیری آن لازم هست ولی شانس موفقیت آن به تنهایی پایین خواهد بود، چون فقط یک دوره تئوری هست و با تمرینات صحیح بر اساس یک پروسه عملی برای تحلیل و تصمیم گیری به صورت اتوماتیک همراه نیست. لذا مثل اکثر روش های تریدینگ به چاپ رسیده، روش های لنس و سایر اساتید پرایس اکشن دیگر که طرفدارهای زیادی در سطح جهانی دارند، به دانش فرد اضافه میشود. ولی برای ایجاد مهارت تریدینگ عملی در بازار، فرد نیاز دارد تمرینات صحیح زیادی را به ترتیب درست انجام بدهد و بعد ستاپها و تایم فریم ها و سایر متغیر ها را به صورت شخصی در بیاورد تا بتواند آنرا با سود دهی در عمل ترید کند. برای موفقیت در تریدینگ، به مهارت و نه دانش معامله گری احتیاج دارید. معلومات کسب شده از راه کلاسها، وبینارها، کتابها، و ویدئوهای آموزشی تریدینگ می تواند باعث ایجاد پدیده کلاف سر درگم گردیده و ضد هدف ایجاد مهارت عمل کنند. اینها نظیر یادگیری شنا در بیرون آب اغلب غیر موثر هستند. 

 

خروجی روش پرایس اکشن برای  دانشجویانی که آن را شخصی سازی و تمرین کرده اند بسیار بالاتر از متد های تکنیکال قبلی بوده است. لذا  اصول  روش بهینه آقای دکتر در مجموعه روش پرایس اکشن اختصاصی تری مارکتز به تفصیل توضیح داده شده است ، که احتمال موفقیت دانشجویان در مرحله دوره بعدی کار با حساب زنده را بالا خواهد برد.

انتظارات و حقایق – احتمال یا تضمین موفقیت !

 

حقیقت اینکه هیچ دوره و استادی تا الان نتوانسته تمام شاگردانش را تریدر کند، چرا؟

چون این مسئله حداقل بستگی به سه عامل مهم دارد:

 

۱- توانایی استاد برای انتقال تجربه و دانش و سبک تریدینگ خود

۲- ارائه پروسه مشخص و مدون تریدینگ سیستم سود ده از طرف استاد

۳- سیستم آموزشی و ساپرت جمعی مشوق تریدر و ارزیابی پیشرفت او

بر اساس آنچه که انستیتو های بزرگ تریدینگ برای تربیت تریدر ها سالها تجربه کسب کرده اند، ایجاد یک سیستم آموزشی و تمرینی اجرایی، زیر نظر مربی و در برگیرنده هر سه عامل متد، روانشناسی و مدیریت سرمایه برای موفقیت در معامله گری ضروری است. دانشجو بعد از آموزشهای صحیح سه شرط موفقیت در معامله گری و کارگاه های عملی، هنوز سیستم معاملاتی منطبق با روانشناسی خود را ندارد. لذا در زمان تریدینگ در بازار با گزینه های زیادی نظیر انتخاب ابزار و بازار معاملاتی، تایم فریم ها، ستآپ ها، نحوه خروج، مدیریت معاملات باز، مدیریت ریسک معاملات، و سایر متغیرات روانی مواجه خواهد شد. عدم تثبیت و تمرین در اجرای صحیح این متغیرات باعث فلج شدن در تصمیم گیری و سردرگمی و اشتباه مکرر در معامله گری می شوند.

در آموزش های حرفه ای دانشجو بایستی در جمعی قرار بگیرد که هم مسیر و هم فکر او هستند. این گروه ساپرت به فرد انگیزه داده تا خودش را جزوی از گروه حرفه ای موفق  دیده و از سایر اعضای گروه کمک و انرژی بگیرد. همچنین جناب دکتر اناری و کمک مربی آکادمی جهت پاسخ دهی به سوالات و رفع اشکال هر هفته با دانشجویان در تماسند و همچنین ادمین ها و تیم آکادمی پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. لذا دانشجو بعد از ورود به دوره به حال خودش رها نشده و وارد گروهای ساپرتی شده که از نظر روانشناسی و پرایس اکشن  میتواند با دانشجویان هم مسیر خودش و استاد مربوطه در تماس باشد و از آنها کمک گرفته و به سمت حرفه ای شدن با تلاش مضاعف پیش برود.

برای اطمینان از اینکه تمرینات هوشمند در قالب پروسه سودمند و به ترتیب خاص اجرا میشود، ما همه تمرینات و کارگاه های آنها را در قالب سیستم مدیریت آموزش (LMS)  باز سازی کردیم تا دانشجو مثل دانشگاه های آنلاین همه بخشها را به ترتیب خاص اجرا کند و مربی بر پیشرفت دانشجویان نظارت داشته باشد. سیستم LMS  به خاطر هزینه های بالا و پیچیدگی طراحی فقط توسط هج فاندها و انستیتو های مالی بزرگ ارائه می شود، ولی به خاطر اهمیت نظارت و یادگیری و اجرای صحیح پروسه زیر نظر مربی، ما این سیستم را با صرف وقت و هزینه زیاد برای دانشجویان خود فراهم کردیم.
سیستم LMS  شبیه یک مربی شخصی عمل کرده و از لحظه ورود فرد را هدایت میکنه به سمت یادگیری در محیطی امن و بدون استرس، تا همه مهارت های لازم را به تدریج کسب کرده و در عین حال به مربیان هم اجازه میدهد تا بتوانند با تک تک دانشجویان کار کنند. شما میتوانید با مربیان به طور همزمان، پیشرفت آموزشی خودتان را به صورت شفاف ببیندید. همچنین به همه تمرینات و آموزش ها از همه جا و هر زمان دسترسی پیدا کنید و  بدون اتلاف وقت و با راندمان بالا به سمت حرفه ای شدن پیش بروید.
 

بهترین روش آموزش دوره پرایس اکشن بهینه سودمند با تمرینات تعاملی در قالب سیستم مدیریت آموزشی LMS

  

سایکولوژی مناسب دانشجویان جهت درک، کنترل، تمرین و دیسپلین برای اجرای سیستم تریدینگ: بسیاری از معامله گران به منابع روانشناسی مناسب تریدینگ و روش های مدرن باز نویسی ذهن و کنترل احساسات و استرس دسترسی ندارند. همه کسانی هم که به این دوره های با ارزش دسترسی داشته باشند، نمی توانند به طور موثر تفکرات ذهنی را که به آنها ماهیت میدهد (ایگو) را باز نویسی کنند. درصدی هم نمیتوانند با نظم و مسئولیت پذیری بالا به صورت شفاف ترید کرده و کارنامه تهیه کنند و تعداد زیادی هم قابلیت تغییر و آموزش پذیری و کار حرفه ای با مربی (Coachable) را ندارند.

انتظارات از دوره جامع تری مارکتز

کسانی که دوره جامع تری مارکتز را با موفقیت به اتمام برسانند و کارنامه یک ماهه تریدینگ تهیه نمایند، می توانند در دوره های “ترید حساب زنده” به طور رایگان شرکت نمایند و به شخصی سازی سیستم تریدینگ خود با کمک مربی تریدر بپردازند. در دوره جامع و ترید حساب زنده، احتمال موفقیت دانشجو از حالت معمولی 5 درصد به حدود 60 درصد افزایش خواهد یافت:

حدود 20 درصد بهبود در متد + 30 درصد بهبود در روانشناسی عملی + 10 درصد بهبود در مدیریت سرمایه
همانطور که مشاهده می کنید، ۵۵% افزایش موفقیت خیلی مهم است و این به معنای شانس موفقیت ۱۰ برابر هست. چرا که تریدر در این مرحله با گذشتن از کارگاه های آماده سازی متعدد و فیلتر های دوره BIT و کار خصوصی با استاد تریدر، در صورت داشتن پشتکار کافی و پتانسیل روانی لازم ، بایستی بتواند تریدر موفقی گردد. در غیر این صورت، دیگر از دست استاد و حتی خود دانشجو هم کاری بر نمی آید چون این ۴۰% درصد باقیمانده اکثرا مربوط به مسائل روانشناسی است که ریشه در گذشته و عادتهای فردی دارد و به این راحتی تغییر نخواهد کرد.

آیا در دوره جامع، سیستم تریدینگ ارائه می شود؟
در دوره جامع سیستمی ارائه نمی شود، هر چند که آقای دکتر اناری سیستم پرایس اکشن بهینه شخصی خود را به صورت تمرینات هوشمند در محیط ال ام اس طراحی کرده اند که نظیر یادگیری مهارت شنا زیر نظر مربی هست. سیستم پیشرفته ال ام اس به صورت فوروارد تست و با دید احتمالی، هر مرحله مهم مهارت معامله‌گری را به صورت عملی به دانشجویان نشان می دهد تا با تکرار به صورت عادت های صحیح درآورده و نظیر معامله گران حرفه ای اجرا کنند.

 


لینک سیستم مدیریت آموزشی LMS  آکادمی تری مارکتز 

 

هدف دوره جامع رسیدن به یک زبان مشترک و درک عمیق و تمرینات مجزای همه ۳ اصل مهم موفقیت در تریدینگ، یعنی متد، روانشناسی، و مدیریت سرمایه است. همه اینها در محیطی امن و بدون ریسک مالی و صدمات روانی با روش فوروارد تست و تمرینات عملی در حساب دمو با داده های زنده انجام میگیرد. بعد از آن تریدر آماده رانندگی در جاده اصلی می شود که دوره ترید در حساب زنده خواهد بود.

 

برای موفقیت نهایی بعد از دوره جامع، نیاز به ترکیب سه عامل ( 3M ) بر اساس روانشناسی تریدر داریم تا همه آیتم های تصمیم گیری واضح و شخصی سازی شده باشند و تریدر بتواند آنها را با تمرکز بالا در یک بازار خاص در حساب اصلی ریل تمرین کند. این شخصی سازی در دوره های “ترید حساب زنده” که شامل دو دوره “ترید برای درآمد” و “ترید برای مدیریت صندوق مالی” هستند با کمک مربی تریدر انجام خواهد شد و دانشجویان دوره جامع به این دوره ها دسترسی رایگان خواهند داشت.

بعد از آن تریدر با شناخت عمیق خود و مارکت، میتواند خود را با تغییرات دائمی مارکت تطبیق داده و همیشه سود ده باقی بماند. 

آیا دوره های تری مارکتز ایده آل هستند؟

برای ۶۰% از دانشجویانی که از این دوره ها جواب میگیرند جواب میتواند بله و برای ۴۰% که نتیجه نخواهند گرفت، جواب میتواند خیر باشد. اصولا هیچ دوره ایده الی وجود ندارد ولی آقای دکتر سعی کرده اند بسته به وقت آزاد خود و سطح دانشجو بصورت منتورینگ، مشاوره و کوچینگ با دانشجویان علاقمند کار کنند و مقدمات پیشرفت آنها را فراهم نمایند.

منتورینگ: استاد طبق مسیری که قبلا خودش رفته است، به دانشجو کمک می کند تا دانشجو نیز همان مسیر را برود.

مشاوره: استاد برای مشکلات و مسایل فنی که برای دانشجو پیش آمده، راهنمایی می کند تا حل شوند.

کوچینگ: در کوچینگ، استاد از طریق روش هایی به دانشجو کمک می کند تا دانشجو خودش به جواب های خوبی برسد. معمولا کوچینگ در بخش روانشناسی و شخصی سازی استفاده می شود تا دانشجو خودش راه را پیدا کند. اجرا کردن همه این موارد و مخصوصا بصورت تک به تک، زمان و انرژی زیادی می خواهد و همچنین هزینه های دوره ها به شدت بالا خواهد رفت، لذا از منتورینگ ، مشاوره و کوچینگ فقط در دوره های BIT استفاده خواهد شد.

همچنین برای ایجاد مهارتهای عملی تریدینگ، تمام آموزش های سیستم پرایس اکشن اختصاصی آکادمی تری مارکتز به صورت آموزش های الکترونیکی در قالب ال ام اس مجددا  طراحی گردیده اند که علاوه بر دسترسی آسان به اطلاعات، ویژگی اصلی ارتباطی و تعاملی را دارا می باشند. بدون آموزشهای تعاملی، نه تنها یادگیرندگان انگیزه‌ای برای ادامه دوره در خود نمی‌بینند، بلکه فراگیری و ایجاد مهارت عملی پیچیده که نیاز به محیط  شبیه سازی دارد نیز به وقوع نمی‌پیوندد. همین نکته باعث گردیده تا تیم آکادمی تری مارکتز بیشتر از پیش به مسأله تعامل و ایجاد تمرینات هوشمند در محیط آموزش الکترونیکی بیندیشند و آنرا برای همه دوره های آموزشی دانشجویان خود فراهم نمایند. آکادمی تری مارکتز برای اولین بار این سیستم مدیریت آموزشی LMS را برای  تریدرهای شخصی ارایه میدهد، چون این سیستم های پیشرفته در اختیار موسسات مالی بزرگ هستند که  توانایی  تولید سیستم مدیریت آموزشی و تمرینات هوشمند را دارند.

 

چرا دوره های فعلی تری مارکتز اینقدر گران است؟

ابتدا این نکته قابل ذکر است که قیمت دوره ها را بر اساس ارزش دوره ها تنظیم نکرده ایم! بلکه بر اساس زمان و انرژی و پشتیبانی که آقای دکتر اناری برای هر دوره گذاشته اند، قیمت گذاری کرده ایم. پس دلیل گران تر بودن دوره پرایس اکشن از دوره روانشناسی به این معنی نیست که ارزش یا اهمیت بیشتری از این دوره داشته باشد.

دوم اینکه این دوره ها مثل دوره های کوتاه مدت نیست که با چند جلسه و بدون پشتیبانی تمام شود و سیستم LMS و پشتیبانی قوی آکادمی بسیار هزینه بر هستند. دوره جامع تری ماکتز یکساله است و حدود 54 کارگاه را در بر می گیرد!! (پرایس اکشن 20 کارگاه، مدیریت سرمایه 20 کارگاه، روانشناسی 14 کارگاه که تاکنون حدود 40 گیگابایت شده است). به جز دسترسی به صدها ویدئو و تمرینات و امتحانات هوشمند، در انتهای هر هفته در گروه خصوصی آکادمی تری مارکتز و سایت LMS به سوالات دانشجویان جواب داده خواهد شد و علاوه بر آن وبینارهای  زنده متعدد بررسی تمرینات و پرسش و پاسخ و رفع اشکال با استاد و مربی برگزار می گردد. بعلاوه دوره های BIT که شامل کار خصوصی با مربی میشود و وقت زیادی را می برد، ولی چون اینها برای موفقیت نهایی تریدرها اهمیت زیادی دارند، آنها را برای دانشجویان واجد شرایط رایگان کردیم.

در مورد دوره های ترید زنده و ترید برای درآمد لطفآ توضیح دهید .
یکی از انتظارات بجای دانشجویان که کمک زیادی به پیشرفت حرفه ای آنها در معامله گری خواهد کرد، دیدن کاربرد عملی مطالب آموزشی و اجرای همزمان تمام جزئیات سه بعد موفقیت در معامله گری در کنار مربی حرفه ای با حساب اصلی میباشد.
در راستای تربیت بهترین معامله گران، خدمات “ترید برای درآمد” (Become Income Trader = BIT) تشکیل گردیده تا کاربرد عملی همه مطالب آموزشی پیشرفته آکادمی تری مارکتز را به دانشجویان و سرمایه داران علاقمند به سرمایه گذاری در بازارهای مالی با حساب اصلی به نمایش بگذارد. تمرکز دوره BIT بر ایجاد درآمد مستمر در حسابهای شخصی در بازارهای مالی متنوع هست.

در دوره ترید برای درآمد (Become Income Trader = BIT) ، تریدر از ابتدا با حساب ریل کوچک کار میکند و آنرا به تدریج زیر نظر مربی تریدر رشد میدهد. هدف نهایی رسیدن به درآمد ثابت با حسابهای شخصی (تا سطح موجودی حساب زیر ۳۰،۰۰۰ دلار) با استفاده از بروکرهایی هست که امکان معامله با ارز ها ، کالاها ، و ایندکس های سهام را در همه جای دنیا فراهم می کنند.

در این دوره آموزشی و کار با مربی به طور خصوصی و یک به یک، معامله گرانی که ترمهای تحصیلی معامله گری ۱ تا ۴ و کارگاه های تمرینات آنرا با موفقیت سپری نموده اند و با مفاهیم پرایس اکشن و ستاپ های معاملات آشنایی کامل دارند، زیر نظر مربی اقدام به تهیه کارنامه عملی از معاملات خود می نمایند. این به دانشجویان کمک میکند تا به شخصی سازی، ادغام سازی، و ساده سازی سیستم معاملاتی خود مطابق دروس تئوری داده شده زیر نظر مربی بپردازند و به تدریج ایرادات خود را در هر سه بعد روانشناسی، مدیریت ریسک، و سیستم معاملاتی رفع نمایند. مربی بر اساس نتایج کارنامه عملی و شخصیت روانی و سبک زندگی معامله گر، در انتخاب ابزار و بازار معاملاتی، تایم فریم ها، ستاپ ها، نحوه خروج، مدیریت معاملات باز، مدیریت ریسک معاملات، و تثبیت سایر متغیرات روانی که بایستی به دقت انتخاب شوند به تریدر کمک می نماید.’

پیشنیاز دوره ترید برای درآمد (BIT)
دوره BIT برای شرکت کنندگان دوره “جامع تریدینگ آکادمی تری مارکتز” یا کسانی که ۳ دوره تری مارکتز را به طور مجزا تکمیل کرده اند رایگان است. پیش شرط ورود به دوره، تکمیل همه تمرینات و امتحانات هوشمند سیستم LMS و ارائه کارنامه معاملاتی حداقل یک ماهه با حداقل ۴۰ معامله در حساب مجازی یا اصلی می باشد، که بعد از بررسی اجازه دسترسی رایگان به دوره BIT به تریدر داده خواهد شد.

این کارنامه لازم نیست که از نظر تریدینگ موفقیت آمیز باشد و تنها نشان دهنده این هست که فرد علاقه خود به یادگیری تریدینگ در بازار اصلی در سطح حرفه ای را به طور جدی دنبال نموده و وقت و انرژی کافی برای انجام این هدف سرمایه گذاری مهم با مربی معامله گر را دارا می باشد. لذا همه افرادی که ترمهای تحصیلی و کارگاه های تمرینات آنرا با موفقیت سپری نموده اند و با مفاهیم پرایس اکشن و روانشناسی و مدیریت سرمایه معاملاتی تری مارکتز آشنایی کامل دارند، باید بتوانند با ایجاد کارنامه نشان دهند که دارای علاقه و پشتکار و وقت کافی جهت حضور در بازار و ایجاد کارنامه معاملاتی هستند.

بعد از ورود و در حین شرکت در دورهای BIT، فرد معامله گر بایستی بتواند برای حضور مستمر در بازار و تهیه کارنامه با جزئیات کامل، وقت با تمرکز بالا بگذارد . فرد معامله گر باید بتواند با ایرادات خود به راحتی و شفافیت برخورد نموده و قابلیت تصحیح اشتباهات با کمک مربی(Coachable) را در حد حرفه ای بالا ببرد.

 

جزئیات دوره های ترید برای درآمد (BIT)
دوره های BIT در سه سطح طبقه بندی شده اند که با افزایش تدریجی حجم معاملات و فاند حساب ریل همراه هستند تا پاسخگوی پیشرفت دانشجو در امتداد افزایش سوددهی مستمر و مناسب با سطح انتظارات روانی او باشند.

دوره ترید برای درآمد – سطح ۱ ( 1 BIT -Level )
در ابتدای ورود به دوره BIT-Level 1، تریدر ها اصول پرایس اکشن تری مارکتز را از دید ساختاری به همراه چک لیست مراحل آماده سازی قبل، همزمان، و بعد از مارکت با تمرکز بر ستاپ های ساده ترندی فرا میگیرند. همچنین اصول مایندست متمرکز بر اجرای صحیح و ثبت نمره دیسیپلین روانی در کارنامه، همراه با مدیریت ریسک و شرط بقا که در همه لول های BIT مشترک هستند آموزش داده میشود. در این سطح، همه متغیر های اساسی نظیر تایم فریم معاملاتی، زمان تریدینگ، بازار و ابزار معاملاتی، و ستاپ های مناسب به کمک مربی شناسایی و ثابت می گردد.

دوره ترید برای درآمد – سطح ۲ و ۳ ( 3, 2 BIT – Level )
بعد از رسیدن به سود دهی منظم در سطح BIT- Level 1، به تریدر اجازه ورود به لول های BIT بعدی و افزایش حجم معاملات همزمان با افزایش حجم حساب معاملاتی داده میشود. در سطوح بعدی، مربی بسته به آمادگی تریدر و شخصیت روانی او، ستاپ ها و مدیریت ریسک های پیچیده تر را به تریدر آموزش داده و به او کمک میکند تا همه متغیرهای مهم دیگر نظیر نحوه خروج و مدیریت معاملات باز، افزایش حجم، و کنترل ریسک معاملات را به دقت انتخاب و تثبیت نماید. از نظر روانشناسی، مربی در سطح پیشرفته و خصوصی با تریدر کار میکند تا همه مشکلات ریشه ای قدیمی به تدریج رفع گردیده و مشکلات جدید ناشی از اعتماد به نفس بیش از حد و غرور حاصل از پیشرفت سریع تداخلی در مسیر تکامل حرفه ای فرد ایجاد ننماید.