دوره ترید برای درآمد (BIT)

دوره ترید برای درآمد (BIT)

دوره ترید برای درآمد در راستای پشتیبانی مستمر و کوچینگ دانشجویان بطور رایگان بعد از اتمام دروس دوره جامع و تمرینات هوشمند تعاملی طراحی شده است. این دوره آموزشی و کار با مربی به طور خصوصی و یک به یک، به دانشجویان کمک می‌کند تا به شخصی سازی، ادغام سازی و ساده‌سازی بیشتر سیستم معاملاتی خود زیر نظر مربی بپردازند و به تدریج راندمان مالی خود در بازارهای مالی را با بهبود سه بعد روانشناسی، مدیریت ریسک و سیستم معاملاتی پرایس اکشن ارتقاء ببخشند. با ایجاد کارنامه منظم و شفاف و فیدبک مکرر از مربی در دوره‌های BIT، فرد معامله‌گر همه متغیرهای اساسی مناسب با سبک زندگی و روانشناسی خود را شخصی‌سازی و ساده‌سازی می‌نماید. این امر بایستی منجر به کاهش خطاهای عمدی و افزایش نمره دیسیپلین عملی و افزایش سطح حساب زنده با سوددهی مستمر گردد.

دوره های BIT در سه سطح طبقه‌بندی شده‌اند که با افزایش تدریجی حجم معاملات و فاند حساب ریل همراه هستند تا پاسخگوی پیشرفت دانشجو در امتداد افزایش سوددهی مستمر و مناسبت با سطح انتظارات روانی او باشند.

دوره ترید برای درآمد – سطح  ۱

1 BIT – Level

سطح یک دوره بی ای تی برای معامله گرانی مناسب است که کارنامه معاملاتی در حساب اصلی حداقل ۱ میلیون تومانی در بازار بورس یا کالاهای ایران و یا حساب اصلی ۱۰۰ دلاری در بازارهای مالی جهانی تهیه نموده اند. در ابتدای ورود تریدرها به دوره BIT-Level 1، همه متغیرهای اساسی نظیر تایم فریم معاملاتی، زمان تریدینگ، بازار و ابزار های معاملاتی، و ستاپ های مناسب به کمک مربی مرور و بهینه می گردند. 

دوره ترید برای درآمد – سطح  ۲ و ۳

3 ,2 BIT – Level

سطح ۲ تا ۳ دوره بی ای تی برای معامله گرانی مناسب است که کارنامه معاملاتی در حساب اصلی حداقل ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی در بازار بورس یا کالاهای ایران و یا حساب اصلی ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دلاری در بازارهای مالی جهانی تهیه نموده اند. 

بعد از رسیدن به سوددهی منظم در سطح یک بی ای تی، به تریدر اجازه ورود به لول های BIT بعدی و افزایش حجم معاملات همزمان با افزایش حجم حساب معاملاتی داده می‌شود. در سطوح بعدی، مربی بسته به آمادگی تریدر و شخصیت روانی او، ستاپ‌ها و مدیریت ریسک‌های پیچیده تر را به تریدر آموزش داده و به او کمک می کند تا همه متغیرهای مهم دیگر نظیر نحوه خروج و مدیریت معاملات باز، افزایش حجم، و کنترل ریسک معاملات را به دقت انتخاب و تثبیت نماید. از نظر روانشناسی، مربی در سطح پیشرفته و خصوصی با تریدر کار می کند تا همه مشکلات ریشه ای قدیمی به تدریج رفع گردیده و مشکلات جدید ناشی از اعتماد به نفس بیش از حد و غرور حاصل از پیشرفت سریع تداخلی در مسیر تکامل حرفه‌ای فرد ایجاد ننماید.

چالش ترید و ورود به دوره BIT
دوره ترید برای درآمد (BIT)

A: چالش ۱۰۰ ترید و ورود به دوره BIT (تایم فریم های کوتاه)

شرایط چالش ۱۰۰ ترید و ورود به دوره BIT


۱- تکمیل دوره جامع معامله گری آکادمی تری مارکتز

۲- ایجاد کارنامه: حداقل ۱۰۰ ترید در حساب ریل ۱۰۰ دلاری   
۳- درصد برنده: بالای ۶۵٪

۴- پرافیت فاکتور: بیشتر از ۱.۵

۵- تمرکز در گرفتن ستاپ T: بیشتر از ۹۰٪

۶- بیشترین حد ضرر یک معامله: در حد SL

۷- حجم ترید: ثابت؛ ریسک ضرر هر ترید تا حداکثر ۳٪ حساب  

۸- حداکثر دروداون حساب: ۱۰٪ آخرین موجودی حساب

۹- حداقل زمان لازم جهت ساخت کارنامه: ۱ ماه

۱۰- فرصت ارائه کارنامه: حداکثر تا ۲ ماه پس از تاریخ انقضای دوره دانشجو (در صورت استفاده از مربی و تایید ایشان، فرصت افزایش خواهد یافت [حداکثر تا تاریخ ۵ مهرماه سال ۱۴۰۰ برای دانشجویان دوره جامع قدیمی آکادمی])

۱- شرط اول تکمیل دوره جامع هست که ۳ بعد پرایس اکشن، روانشناسی و مدیریت سرمایه می باشد. افرادی که بتوانند وارد دوره BIT بشوند روی شخصی سازی با آنها کار میکنیم لذا دوستان از کارگاه های روانشناسی و مدیریت سرمایه غافل نشوند؛ چون در نهایت برای ساخت کارنامه به اندازه پرایس اکشن در موفقیت شما موثر خواهد بود.

۲- ایجاد کارنامه برای ۱۰۰ ترید ۱۰۰ دلاری، همچنین  حساب حتما باید ریل باشد. تا فشار روانی ترید را در صبر و شرایط روانی مناسب تحمل کنید و در عین حال پرایس اکشن را مطابق سیستم جلو ببرید.

۳- درصد برنده بالای ۶۵ درصد شود، بسیاری از دوستان ۹۰ تا ۱۰۰ درصد برنده هستند و برای ۱۰۰ تا ترید ضرری ندارند.

۴- پرافیت فاکتور بالای ۱/۵،  تا از پس هزینه های ترید، کمیسیون و اسپرد و… بر بیایید و این موارد حداقل هایی هست که باید برای سود دهی مستمر داشته باشیم.

۵- برای رسیدن به شرایط قبل باید از ستاپ T استفاده کنید، همچنین بایستی به خودتان دیسیپلین بدهید و ۸۰٪ موارد که ساید وی هست ترید نکنید، چرا که درصد برنده و بازنده بهم می ریزد و باعث اور تریدینگ می شود.

۶- بیشترین حد ضرر نباید از استاپ لاس بزرگتر شود که در کارگاه ها توضیح داده شده است.

۷- حجم ترید باید ثابت باشد و ریسک هر ترید نباید از ۳٪ حساب بیشتر شود.

۸- اگر درودان حساب شما بیشتر از ۱۰٪ هست بایستی بیشتر از ۳ ترید ضررده پشت سرهم نداشته باشید و در صورتی که ضرر دارید بایستی کارگاه های روانشناسی را بخوانید و و دمو کار کنید و دو مرتبه ادامه دهید.

دوره ترید برای درآمد (BIT)

B: چالش BIT بورس ایران در تایم فریم های بالا

شرایط چالش BIT بورس ایران

۱- تکمیل دوره جامع معامله گری آکادمی تری مارکتز

۲- ایجاد کارنامه: حداقل ۲۰ ترید در حساب ریل ۱ میلیون تومانی

۳- درصد برنده: بالای ۶۵٪

۴- پرافیت فاکتور: بیشتر از ۱/۵

۵- تمرکز در گرفتن ستاپ T: بیشتر از ۹۰٪

۶- بیشترین حد ضرر یک معامله: در حد SL

۷- حجم تريد: ریسک ضرر هر تريد تا حداکثر ۱۰٪ حساب

۸- حداکثر دروداون حساب: ۱۰٪ آخرین موجودی حساب

۹- حداقل زمان لازم جهت ساخت کارنامه: ۱ ماه

۱۰- فرصت ارائه کارنامه: حداکثر تا ۲ ماه پس از تاریخ انقضای دوره دانشجو (در صورت استفاده از مربی و تایید ایشان، فرصت افزایش خواهد یافت [حداکثر تا تاریخ ۵ مهرماه سال ۱۴۰۰ برای دانشجویان دوره جامع قدیمی آکادمی])

۱- شرط اول ورود به دوره BIT تکمیل دوره جامع هست تا در هر ۳ بعد پرایس اکشن، روانشناسی و مدیریت سرمایه به حد حرفه ای رسیده باشید. برای رسیدن به این سطح می توانید در سیستم LMS از قسمت های مقدماتی و ابتدایی شروع کنید تا به آموزش های پیشرفته تر برسید. بنابراین لازم است که این ۳ دوره را باهم شروع کرده و با موفقیت به اتمام برسانید تا هر ۳ پایه اصلی جهت موفقیت در معامله گری را در حد حرفه ای یاد بگیرید.

۲- شرط دوم ایجاد کارنامه ای از حداقل ۲۰ معامله در حساب اصلی حداقل ۱ میلیون تومانی است که معادل BIT سطح ۱ یا همان ۱۰۰ دلاری خواهد بود. کاهش تعداد معامله به این علت است که تایم فریم دانشجویان معامله گر در بازار سهام بلندمدت است و بعضاً هفته ها و ماه ها در یک معامله هستند.

۳- شرط بعدی درصد برنده هست که بایستی بالای ۶۵٪ باشد.

۴- با توجه به درصد بالای برنده و نسبت ریسک به ریوارد مناسب و هزینه های کم معامله گری در بازار بورس ایران، پرافیت فکتور شما هم بایستی بالای ۱.۵ باشد تا بتوانید سودده باشید.

۵- اکثر معامله گران فقط ستاپ های T را می گیرند، چرا که بیشتر از ۹۰٪ شانس برنده شدن دارند، بنابراین در ابتدای کار و تشکیل کارنامه عملی، باید از این ستاپ استفاده کنید تا درصد برنده بالایی داشته باشید.

۶- مثل همیشه بایستی بیشترین حد ضرر یک معامله در حد استاپ لاس باقی بماند و بیشتر از حد استاپ لاس نباشد تا هیچوقت یک ضرر بزرگ را در درودان معامله گری خود نداشته باشید.

۷- در مورد حجم ترید، ریسک ضرر هر ترید تا حداکثر ۱۰٪ حساب امکان پذیر است، به این علت که شما اغلب یک پرتفولیویی از سهام متفاوت دارید و از چندین سهام با بتاهای متفاوت که ریسک یکدیگر را پوشش می دهند، استفاده می کنید.

۸- آخرین شرط حداکثر درودان حساب هست که می‌تواند تا ۱۰٪ آخرین موجودی حساب باشد؛ به این علت که شما معمولاً پرتفولیویی از سهام متعدد دارید که ریسک ورشکستگی کمی دارد؛ اما در عمل اکثر دوستانی که وارد دوره BIT شده اند، به این علت که درصد برنده شدن آنها در بازار بورس ایران زیاد بوده است، همواره پرافیت فاکتور بالایی داشتند و میزان درودان آنها هم کمتر از ۱۰٪ بوده است.

مشاهده نتایج و تجربیات چالش دانشجویان آکادمی تری مارکتز