دوره BIT

دوره ترید برای درآمد (BIT)

دوره ترید برای درآمد در راستای پشتیبانی مستمر و کوچینگ دانشجویان بطور رایگان بعد از اتمام دروس دوره جامع و تمرینات هوشمند تعاملی طراحی شده است. این دوره آموزشی و کار با مربی به طور خصوصی و یک به یک، به دانشجویان کمک می‌کند تا به شخصی سازی، ادغام سازی و ساده‌سازی بیشتر سیستم معاملاتی خود زیر نظر مربی بپردازند و به تدریج راندمان مالی خود در بازارهای مالی را با بهبود سه بعد روانشناسی، مدیریت ریسک و سیستم معاملاتی پرایس اکشن ارتقاء ببخشند. با ایجاد کارنامه منظم و شفاف و فیدبک مکرر از مربی در دوره‌های BIT، فرد معامله‌گر همه متغیرهای اساسی مناسب با سبک زندگی و روانشناسی خود را شخصی‌سازی و ساده‌سازی می‌نماید. این امر بایستی منجر به کاهش خطاهای عمدی و افزایش نمره دیسیپلین عملی و افزایش سطح حساب زنده با سوددهی مستمر گردد.

دوره های BIT در سه سطح  طبقه‌بندی شده‌اند که با افزایش تدریجی حجم معاملات و فاند حساب ریل همراه هستند تا پاسخگوی پیشرفت دانشجو در امتداد افزایش سوددهی مستمر و مناسبت با سطح انتظارات روانی او باشند. 

دوره ترید برای درآمد – سطح  ۱                                               1  BIT -Level 

سطح یک دوره بی ای تی برای معامله گرانی مناسب است که کارنامه معاملاتی در حساب اصلی حداقل ۱ میلیون تومانی در بازار بورس یا کالاهای ایران و یا حساب اصلی ۱۰۰ دلاری در بازارهای مالی جهانی تهیه نموده اند.  در ابتدای ورود  تریدرها به دوره BIT-Level 1، همه متغیرهای اساسی نظیر تایم فریم معاملاتی، زمان تریدینگ، بازار و ابزار های معاملاتی، و ستاپ‌های مناسب به کمک مربی مرور و بهینه می‌گردند. 

دوره ترید برای درآمد – سطح  ۲ و ۳                                        3, 2  BIT -Level

سطح ۲ تا ۳ دوره بی ای تی برای معامله گرانی مناسب است که کارنامه معاملاتی در حساب اصلی حداقل ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی در بازار بورس یا کالاهای ایران و یا حساب اصلی ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دلاری در بازارهای مالی جهانی تهیه نموده اند. 

بعد از رسیدن به سوددهی منظم در سطح یک بی ای تی، به تریدر اجازه ورود به لول های BIT بعدی و افزایش حجم معاملات همزمان با افزایش حجم حساب معاملاتی داده می‌شود. در سطوح بعدی، مربی بسته به آمادگی تریدر و شخصیت روانی او، ستاپ‌ها و مدیریت ریسک‌های پیچیده‌تر را به تریدر آموزش داده و به او کمک می‌کند تا همه متغیرهای مهم دیگر نظیر نحوه خروج و مدیریت معاملات باز، افزایش حجم، و کنترل ریسک معاملات را به دقت انتخاب و تثبیت نماید. از نظر روانشناسی، مربی در سطح پیشرفته و خصوصی با تریدر کار می‌کند تا همه مشکلات ریشه‌ای قدیمی به تدریج رفع گردیده و مشکلات جدید ناشی از اعتماد به نفس بیش از حد و غرور حاصل از پیشرفت سریع تداخلی در مسیر تکامل حرفه‌ای فرد ایجاد ننماید.

چالش ترید و ورود به دوره BIT

A: چالش BIT بورس ایران ( تایم فریم های بلند)

پیشنیاز ورود به دوره BIT برای تایم فریم های بلند

۱- تکمیل دوره جامع معامله گری آکادمی تری مارکتز

۲- ایجاد کارنامه: حداقل ۲۰ ترید در حساب ریل ۱ میلیون تومانی

۳- درصد برنده: بالای ۶۵ درصد

۴- پرافیت فاکتور: بیشتر از ۱/۵

۵- تمرکز در گرفتن ستاپ T: بیشتر از ۹۰ درصد

۶- بیشترین حد ضرر یک معامله: در حد SL

۷- حجم تريد: ریسک ضرر هر تريد تا حداکثر ۱۰ درصد حساب

۸- حداکثر دروداون حساب: ۱۰ درصد آخرین موجودی حساب

۹- حداقل زمان لازم جهت ساخت کارنامه: ۱ ماه

۱۰- فرصت ارائه کارنامه: حداکثر تا ۱ ماه پس از تاریخ انقضای دوره دانشجو (در صورت استفاده از مربی و تایید ایشان، فرصت افزایش خواهد یافت)

۱- شرط اول ورود به دوره BIT تکمیل دوره جامع هست تا در هر سه بعد پرایس اکشن، روانشناسی و مدیریت سرمایه به حد حرفه‌ای رسیده باشید. برای رسیدن به این سطح می‌توانید در سیستم LMS از قسمت‌های مقدماتی و ابتدایی شروع کنید تا به آموزش‌های پیشرفته‌تر برسید. بنابراین لازم است که این ۳ دوره را باهم شروع کرده و با موفقیت به اتمام برسانید تا هر ۳ پایه اصلی جهت موفقیت در معامله گری را در حد حرفه ای یاد بگیرید.

۲- شرط دوم ایجاد کارنامه‌ای از حداقل ۲۰ معامله در حساب اصلی حداقل ۱ میلیون تومانی است که معادل BIT سطح ۱ یا همان ۱۰۰ دلاری خواهد بود. کاهش تعداد معامله به این علت است که تایم فریم دانشجویان معامله‌گر در بازار سهام بلندمدت است و بعضاً هفته‌ها و ماه‌ها در یک معامله هستند.

۳- شرط بعدی درصد برنده هست که بایستی بالای ۶۵ درصد باشد.

۴- با توجه به درصد بالای برنده و نسبت ریسک به ریوارد مناسب و هزینه‌های کم معامله‌گری در بازار بورس ایران، پرافیت فکتور شما هم بایستی بالای ۱.۵ باشد تا بتوانید سودده باشید.

۵- اکثر معامله‌گران فقط ستاپ‌های T را می‌گیرند، چرا که بیشتر از ۹۰ درصد شانس برنده شدن دارند، بنابراین در ابتدای کار و تشکیل کارنامه عملی، باید از این ستاپ استفاده کنید تا درصد برنده بالایی داشته باشید.

۶- مثل همیشه بایستی بیشترین حد ضرر یک معامله در حد استاپ لاس باقی بماند و بیشتر از حد استاپ لاس نباشد تا هیچ‌وقت یک ضرر بزرگ را در  دوران معامله‌گری خود نداشته باشید.

۷- در مورد حجم ترید، ریسک ضرر هر ترید تا حداکثر ۱۰ درصد حساب امکان پذیر است، به این علت که شما اغلب یک پرتفولیویی از سهام متفاوت دارید و از چندین سهام با بتاهای متفاوت که ریسک یکدیگر را پوشش می‌دهند، استفاده می‌کنید.

۸- آخرین شرط حداکثر درودان حساب هست که می‌تواند تا ۱۰ درصد آخرین موجودی حساب باشد؛ به این علت که شما معمولاً پرتفولیویی از سهام متعدد دارید که ریسک ورشکستگی کمی دارد؛ اما در عمل اکثر دوستانی که وارد دوره BIT شده‌اند به این علت که درصد برنده شدن آنها در بازار بورس ایران زیاد بوده است، همواره پرافیت فاکتور بالایی داشتند و میزان درودان آنها هم کمتر از ۱۰ درصد بوده است.

B: چالش صد ترید اول (تایم فریم کوتاه و روش اسکالپینگ) ​

پیشنیاز ورود به دوره BIT برای تایم فریم های کوتاه


۱- تکمیل دوره جامع معامله‌گری آکادمی تری مارکتز

۲- ایجاد کارنامه: حداقل ۱۰۰ ترید در حسآب ریل ۱۰۰ دلاری   
۳- درصد برنده: بالای ۶۵ درصد

۴- پرافیت فاکتور: بیشتر از ۱.۵

۵- تمرکز در گرفتن ستاپ T: بیشتر از ۹۰ درصد  

۶- بیشترین حد ضرر یک معامله: در حد SL

۷- حجم ترید: ثابت؛ ریسک ضرر هر ترید تا حداکثر ۳ درصد حساب  

۸- حداکثر دروداون حساب: ۱۰ درصد آخرین موجودی حساب

۹- حداقل زمان لازم جهت ساخت کارنامه: ۱ ماه

۱۰- فرصت ارائه کارنامه: حداکثر تا ۱ ماه پس از تاریخ انقضای دوره دانشجو (در صورت استفاده از مربی و تایید ایشان، فرصت افزایش خواهد یافت)

۱- شرط اول تکمیل دوره جامع هست که سه بعد  پرایس اکشن ، روانشناسی و مدیریت سرمایه می باشد. افرادی که بتوانند وارد دوره BIT بشوند روی شخصی سازی با آنها کار میکنیم لذا دوستان از کارگاه های روانشناسی و مدیریت سرمایه غافل نشوند چون در نهایت برای ساخت کارنامه به اندازه پرایس اکشن در موفقیت شما موثر خواهد بود.

۲- ایجاد کارنامه  برای ۱۰۰ ترید ۱۰۰  دلاری ، همچنین  حساب حتما باید ریل باشد .تا فشار روانی ترید را در صبر و شرایط روانی مناسب تحمل کنید و در عین حال پرایس اکشن را مطابق سیستم جلو ببرید.

۳- درصد برنده بالای ۶۵ درصد شود ، بسیاری از دوستان ۹۰ تا ۱۰۰ درصد برنده هستند و برای ۱۰۰ تا ترید ضرری  ندارند.

۴- پرافیت فاکتور بالای ۱/۵ ،  تا از پس هزینه های ترید ، کمیسیون و اسپرد و… بربیایید و این موارد حداقل هایی هست که باید برای سود دهی مستمر داشته باشیم .

۵- برای رسیدن به شرایط قبل باید از ستاپ T استفاده کنید ، همچنین بایستی به خودتان دیسیپلین بدهید و ۸۰درصد موارد که ساید وی هست ترید نکنید چرا که درصد برنده و بازنده بهم میریزد و باعث اور تریدینگ میشود.

۶- بیشترین حد ضرر نباید از استاپ لاس بزرگتر شود که در کارگاه ها توضیح داده شده است.

۷- حجم ترید باید ثابت باشد و ریسک هر ترید نباید از ۳درصد حساب بیشتر شود.

۸- اگر درودان حساب شما بیشتر از ۱۰ درصد هست بایستی بیشتر از ۳ ترید ضررده پشت سرهم نداشته باشید و در صورتی که ضرر دارید بایستی کارگاه های روانشناسی را بخوانید و و دمو کار کنید و دو مرتبه ادامه دهید.

مشاهده نتایج و تجربیات چالش دانشجویان آکادمی تری مارکتز