کتاب صوتی 7 گناه کشنده در معامله گری

(گویندگی و تالیف توسط آقای دکتر اناری)

معرفی 7 گناه کشنده در معامله گری

کتاب صوتی 7 گناه

 فصل اول: ترس – Fear

ترس پدیده ای همه جایی است و در معامله گری به همراه برادرش که طمع است دو تا از مهمترین احساساتی هستند که ما را دربر می گیرند و باعث می شوند که ما کل پدیده معامله گری را آنطور که می خواهیم نتوانیم به ثمر برسانیم. ترس چیست و ما از چه چیز می ترسیم؟ ما از همه چیز عموماً می ترسیم چه مسائل کوچک و چه بسیار بزرگ، فکر می کنیم تمام دنیا به زمین خواهد آمد و از نظر مالی در مارکت ورشکست خواهیم شد. ما از شکست می ترسیم و حتی از موفقیت می ترسیم. ما می ترسیم که تصمیم اشتباهی بگیریم و حتی اگر تصمیم درستی هم بگیریم در ترس و نگرانی هستیم. ما از ناشناخته ها می ترسیم ولی در حقیقت همه چیز معامله گری ناشناخته است، برای اینکه آینده مارکت قابل پیش بینی نیست.

 فصل دوم: طمع – Greed

طمع یک نیاز غیرمنطقی است که خارج از حد کنترل است. طمع هیچوقت سیراب نخواهد شد بخاطر اینکه ما وقتی چیزی را می خواهیم و به دست می آوریم هیچوقت احساس بی نیازی از آن را نخواهیم کرد. در معامله گری یکی از مشکلات مهم از دست دادن فرصت است ولی باید فرق قائل شویم که ما می خواهیم فرصت خوب به دست بیاوریم یا اینکه دچار طمع بشویم.

 فصل سوم: بی احتیاطی – Carelessness

سومین اشتباه که خطرناک است بی احتیاطی است یا کله شقی در معامله کردن. ما برای اینکه یک معامله گر موفق باشیم باید خطر را را بپذیریم. یعنی شجاعت ورود به معامله را داشته باشیم با اینکه می دانیم می تواند برای ما ریسک مالی داشته باشد و دو دو تا چهارتا نیست پس کمی شجاعت لازم است تا جای ترس را بگیرد و ما بتوانیم پولمان را در ریسک بگذاریم به امید سودی چندین برابر ریسک. ولی اینجا یک دنیا تفاوت است بین اینکه یک ریسک حساب شده ای را که حدش معقول و مشخص و کوچک است در مقابل احتمالات مارکت بگیریم در مقابل کسی که فقط ریسک می کند بدون اینکه بداند حد ریسکش چیست و بدون محاسبه و استاندارد فقط ریسک را می پذیرد.

فصل چهارم: غلبه بر گناه بی نقصی – Overcoming Perfect Sin

معامله گری هیچوقت بازی بی نقص و عیب نیست و در مقابل معامله گری همیشه بازی احتمالات است، احتمالات اساس ساختار معامله گری را تشکیل می دهد و برنامه معاملاتی خود را بر اساس احتمالات را باید بنویسید. شما باید طراحی هدف معاملات بر اساس احتمالات انجام دهید، نه بر اساس بی نقصی. لذا به عنوان یک معامله گر شما فقط عملگرا هستید و با واقعیات مارکت سر و کار دارید که روی احتمالات می چرخد و نه ایده آل گرا که دنبال یک چیز صد در صد می گردد.

فصل پنجم: غرور – Pride

روس می گوید معامله گری چیزی نیست در ارتباط با من و یا شما. معاملات یک واکنش بزرگ هست به انواع تریدها که سرمایه داران و خبرهای اقتصادی می دهند و لذا کارش در ارتباط هست با زمان که قیمت، حجم و تعادل قیمت و ما وظیفه داریم آن ها را مشاهده کنیم و ببینیم چه فرصت هایی به دست می آید تا از آنها استفاده کنیم.

فصل ششم: خشم و غضب – Anger and Rage

نظیر ترس غرور طمع خشم هم یکی از گناهانی هست که در مذهب ما هم جزء گناهان کبیره است و مذموم. خانم روس این بحث را باز می کند و می گوید خشم کورکورانه راه خوب و سریع برای از دست دادن پول است که به سرعت می تواند شما را تخلیه کند و از پا بیندازد. برای مارکت اهمیتی ندارد شما چه احساسی می کنید و پوزیشن شما چیست.

فصل هفتم: گناه ناشکیبایی و بی صبری – The Sin of Impatience and Impatience

ناشکیبایی مثل بسیاری از معامله گرها است که بیش از حد وارد و خارج می شود در ترید به طور مکرر و خیلی سریع و این باعث می شود اکثراً از برنامه معامله گریی که داشته اند تخطی کنند و به اون احتمالات مفید نرسند. به عقیده بسیاری از آنالیستها که روس با آن ها کار کرده معامله گری انقدری که باید تمرکز روی قیمت باشد باید روی بُعد زمان هم دقت کرد. چون اگر قیمت به طور ناگهانی در یک جهت جهش پیدا کند به احتمال زیاد مانند یک کش بر می گردد و خودش را تا حد زیادی تصحیح می کند. بسیاری مواقع قیمت داخل یک رنج گیر می افتد و باید مدت زمانی بگذرد آن رنج را بشکند تا ما تغییر قیمت قابل توجهی را ببینیم که نیاز به صبر دارد.

فصل هشتم: یافتن مهمترین گناهان معامله گری شخصی شما – Find the Most Important Sins of Your Personal Trading

هر فردی یک سری رفتارها و طرز تفکرهای مخصوص دارد که به صورت تکراری در فرد اجرا می شود و در نحوه معامله گری فرد اثر می گذارد و دخالت می کند. شما به عنوان یک معامله گر باید از خودتان سوال کنید که چه رفتارهایی در تردینگ روی شما اثر منفی می گذارد و کارنامه شما را خراب می کند. در اینجا لیستی تهیه کردند از رفتارهایی که می تواند مداخله کند با موفقیت در معامله گری و گفته این لیست را بخوانید و هرکدام به شما می خورد علامت بزنید تا واضح شود برایتان.

 

فصل نهم: حد متعادل از اعمال و رفتار – Balanced Limit of Actions and Behavior

در مباحث روانشناسی معاملات در فصل های اول تا هفتم هفت گناه مهم را باز کرد و فصل هشتم این بود که چگونه این اشتباهات را در خودمان پیدا کنیم و رفعشان کنیم و مشتقات این اشتباهات که ممکن است جزو این هفت مورد نباشد اما باز هم باعث آسیب پذیری شود مثل حسادت، تنبلی، شک داشتن بیش از حد و وسواس، خجالت و … در این فصل می خواهد توضیح بدهد یک معامله گری که ایده آل است و می تواند الگو باشد و خود خانم روس سال ها تمرین کرده تا به این حالت برسد، چه مشخصاتی دارد.

دانلود فصل اول کتاب صوتی 7 گناه کشنده در معامله گری

برنامه درسی دوره

کتاب صوتی 7 گناه کشنده در معامله گری 00:00:00

نقد و بررسی دوره

5

5
7 امتیاز
 • 5 ستاره7
 • 4 ستاره0
 • 3 ستاره0
 • 2 ستاره0
 • 1 ستاره0
 1. باتشکر

  5

  کتاب روانشناسی خوب بود.

 2. 5

  فوق العاده بود
  ممنون از جناب دکتر عزیز و دلسوز ما جوون ها و کلیه تمیم زحمت کش تری مارکتز

 3. بسیار مفید

  5

  ممنونم از تیم 3m و جناب دکتر اناری عزیز.
  اتفاق جالب اینکه من این وویسا چندماه پیش وقتی که ایران بودم به دستم رسید و گوش دادم و عالی بود. هرچند که متاسفانه الان به هیچ کدومشون عمل نکردم و کاملا ضرر دیدم.
  اونجا من دکتر اناری رو نمیشناختم و امروز که شناختم خوشحالم که تونستم یکی از شاگردای ایشون باشم.

  با تشکر
  امین فرح بخش

 4. ترس و طمع

  5

  با سلام
  گوش دادن به کتاب صوتی هفت گناه بیشتر شبیه مرور خاطرات تریدهام بود و مهمترین نکات ترس و طمع و خشم هست که همیشه باهاشون درگیر بودم و امیدوارم با آموزش های بی نظیر دکتر اناری عزیز بتوانم کنترلشون کنم
  سپاس بیکران از جناب آقای دکتر اناری

 5. مفید بود

  5

  ممنون از آقای دکتر اناری که زحمت کشیدند و کتاب ارزشمند ۷ گناه کشنده در معامله گری را به زبان فارسی و با صدای دلنشینشان ارائه کرده اند.
  یکی از مهم ترین منابع موجود در زمینه روانشناسی معامله گری و سایکولوژی هست که من شنیدنش را به تمامی علاقه مندان به معامله گری توصیه می کنم.
  بازم تشکر می کنم بابت تهیه و ارائه رایگان این کتاب صوتی

  • سلام و عرض ادب
   خواهش می کنم دوست گرامی و خوشحالیم که کتاب صوتی ۷ گناه کشنده در معامله گری برای شما مفید و ارزشمند بوده است.
   همانطور که فرمودید این کتاب صوتی در زمینه روانشناسی معامله گری بسیار ارزشمند و کمک کننده هست و حتماً به دوستان علاقه مند خود معرفی بفرمایید.
   شاد و سربلند باشید.

 6. عالیست

  5

  سلام
  من تا آخر گوش دادم. خیلی عالی بود یکبار دیگه هم میخوام گوش بدم ، به نظرم هر معامله گری باید این کتاب رو مطالعه کنه!

  • با سلام و احترام
   ممنون از شما دوست گرامی؛ خوشحالیم که کتاب صوتی هفت گناه کشنده در معامله گری براتون مفید بوده است. به تمامی معامله گران توصیه می کنیم که از اهمیت مباحث روانشناسی در معامله گری غافل نباشند.

 7. مفید و لازم

  5

  درود سپاس
  به نکات مهم و ضروری اشاره شده

انتخاب این دوره
 • رایگان
 • دسترسی نامحدود
20504 دانشجو ثبت نام کرده
تست رایگان دوره پرایس اکشن اَلگو تریدینگ!
دوره آموزش تعاملی پرایس اکشن دکتر اناری را رایگان امتحان کنید!

ارسال لینک تست رایگان دوره به آدرس ایمیل شما
همین الان برایم ایمیل شود!
close-link