آیا شما از آنچه که فکر می کردید به سودآوری نزدیک ترید؟

آیا شما از آنچه که فکر می کردید به سودآوری نزدیکترید؟

اگر شما برای مدت طولانی در حال معامله کردن بوده اید و به نظر می رسد که گیر افتاده اید، این احتمال را در نظر بگیرید که شاید شما برای رسیدن به مرحله بعد در سفرتان به دانش بیشتر یا توسعه مهارت نیاز ندارید.

در عوض، شاید زمان حذف عادت نامناسب کاری شما رسیده است!

آیا می دانید چه اتفاقی می افتد، اگر شما حوزه هایی را که عملکرد ضعیفی در کسب و کارتان دارید را حذف کنید؟ شما با حوزه هایی که بهترین عملکرد را دارید تنها خواهید ماند. حوزه هایی که بهترین عملکردها را در حال حاضر دارید! حوزه هایی که در حال حاضر به خوبی مدیریت شان می کنید. حوزه هایی که، اگر شما آنها را باز هم بهبود دهید، می توانند برای دگرگونی کسب و کارتان و ارتقاء سطح نتایج تان کافی باشند.

آمارها و ژورنالهای خود را نگاه کنید. جایی را که در حال حاضر بهترین عملکرد را دارید، پیدا کنید. و به طور انحصاری روی آن حوزه از کسب و کارتان تمرکز کنید.

آمار و ژورنالهای خود را نگاه کنید. جایی را که عملکرد ضعیف دارید، پیدا کنید. و آن را از کسب و کارتان جدا کنید. رویه ها و کنترلها را یا برای اجتناب از آن ، و یا برای کاهش ریسک اجرا کنید.

آیا شما با یک روند قوی به دلیل تمایل همیشگی تان به تلاش برای محو کردن روند، مبارزه می کنید؟ دیگر به خودتان قول ندهید که «لعنتی… من دفعه دیگر تنها با روند معامله می کنم.» می دانید که نخواهید کرد. اگر شما می توانستید تا حالا این کار را کرده بودید. شما بارها و بارها به خودتان قول داده بودید که این کار را بکنید. به جای آن بر شناسایی شرایطی که بهتر بوده اید، بررفتار نوسانی و یا روند کند و پایدار تمرکز کنید… و تنها در این مواقع معامله کنید. قوانینی برای تشخیص سریع شرایط مناسب معامله گری و هشدارهای مواقعی را که باید از چارت دور شوید را ایجاد کنید و توسعه دهید. یا روی شرایط بازارهای نوسانی تخصص پیدا کنید یا روی روندهای کند و پایدار. به هر حال بهترین کاری را که برای خودتان لازم است، انجام دهید. ولی اگر روندهای سریع وقوی برتری شما را از بین می برند آنها را تشخیص دهید و از آنها اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید:  چهل مرحله سفر معامله گران

    

آیا شما در حرکات قیمت متلاطم و خنثی گیر می افتید ولی در بازار روند دار بهتر عمل می کنید؟ ویژگیهای ساختاری ای که شروع یک روند را نشان می دهند، شناسایی کنید. برای بسط و گسترش آنها صبر کنید… حرکت روند را تأیید کنید… و با بازار تعامل کنید. در غیر این صورت کنار بایستید. 

آیا شما در شرایط نوسانی و فرار، عملکرد ضعیف دارید؟ نوسان بازار را بسنجید و وقتی آنها به سطوح بالا می رسند، کنار بایستید. 

آیا شما در بازارهای با رنج سطح نوسان کم، عملکرد ضعیف دارید؟ باز هم، نوسان بازار را بسنجید و تنها وقتی بازار حرکت می کند، معامله کنید.

آیا شما در شرایط نقدینگی پایین گیر می افتید؟ معامله کردن در این بازارها را یا در مواقعی که بازار دچار نقدینگی پایین است را متوقف کنید.

آیا شما در شرایط کند بازار که بارهای قیمت همپوشانی دارند، بازده ضعیفی دارید؟ بنابراین روشهای تشخیص و شناسایی را اجرا کنید و تنها مواقعی معامله کنید که قیمت جهت قاطع و مستحکمی دارد و در جریان روانی حرکت می کند.

آیا شما در زمان تست حمایت یا مقاومت گیر می افتید، زمانی که قیمت درست قبل از این سطوح بر می گردد؟ بنابراین آنها را فراموش کنید. آنها را از کسب و کارتان جدا کنید. تا قیمت سطح را نشکسته است معامله نکنید، و فقط روی عدم شکست ها (Breakout failures) و برگشت به عقب شکست ها (Breakout Pullbacks) تمرکز کنید.

آیا برگشت به عقب در جاهایی که ساختاری برای تکیه دادن وجود ندارد، برتری شما را از بین می برد؟ پس تنها در برگشت به عقب هایی معامله کنید که در مناطقدرون ساختار قبلی (سویینگهای بالا یا پایین) اتفاق می افتد. یا لازم است که  ابتدا در ساختار خودش شکل پیدا کند قبل از اینکه برگشت به عقب را در نظر بگیرید. تنها زمانی وارد شوید که سطوحی را برای تکیه دادن داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  چک لیست معامله گری - گام هایی برای معامله گری موفق

آیا با استراتژیهای متعدد معامله می کنید؟ آیا در یکی از آنها عملکرد ضعیف است؟ آن را حذف کنید. روی آنچه بهترین عملکرد را دارد، تمرکز کنید.

آیا با یک استراتژی در چند تایم فریم معامله می کنید؟ شاید یک استراتژی چارت روزانه در کنار معامله گری نوسانی؟ آیا این یک نابودگر برای سودآوری شماست؟ آن را حذف کنید. روی آنچه سودآوری شما را افزایش می دهد، تمرکز کنید.

آیا شما در بازارهای متعدد معامله می کنید و در برخی از آنها در بهترین حالت تنها نتایج سربه سر بدست می آید؟ آنها را حذف کنید. تنها روی آنچه که بهترین می دانید، تمرکز کنید.

آیا شما به این تمایل دارید که اغلب در طول بعدازظهر سودهای خود را پس بدهید؟ معامله کردن در نیمروز را متوقف کنید. یا یک دوره تعقیب حد سود و ضرر برای خود مقرر کنید.

آیا ترتیب گشایش بازارشما را در یک چاله می اندازد، به طوری که در دو ساعت بعدی باید مبارزه کنید تا فقط به سود و زیان سر به سر برسید؟ بنابراین در گشایشبازار کنار بایستید. اجازه دهید بازار ابتدا ساختار خود را خلق کند.

شما مجبور نیستید همه اینها را انجام دهید. حوزه های عملکرد ضعیف را جدا کنید. یا اگر این میسر نیست، پس روی محدود کردن تأثیر آنها کار کنید.

روی تخصص یافتن در حوزه هایی که در حال حاضر نقاط قوت شما هستند، کار کنید.

آیا اینجا ستاپی است که شما در آن بهترین عملکرد دارید؟ اگر شما روی یک ستاپ به طور انحصاری برای چند ماه آینده تمرکز کنید، چه اتفاقی می تواند بیفتد؟

بیشتر بخوانید:  آزمون سه بعدی شخصیت معامله گر

آیا شرایط محیطی است که شما در آن بهترین عملکرد را دارید؟ چه اتفاقی می افتد اگر شما به طور انحصاری در این شرایط محیطی برای چند ماه آینده متمرکز شوید؟

ممکن است به این فکر کنید که «آیا این کارها به طور جدی تعداد معاملات مرا محدود نمی کند؟»

خوب که چی!

آیا شما برای داشتن تعداد بالای معاملات اینجا هستید؟ یا اینکه اینجا هستید برای اینکه یک معامله گر شوید؟

به آمارها و ژورنالهای خود نگاه کنید.

جایی را که بهترین عملکرد را دارید پیدا کنید.

بقیه را رها کنید و تنها بر روی توسعه و افزایش آنچه شما در حال حاضر در آن بهترین هستید، تمرکز کنید.

اگر شما این کار را انجام دهید، در آینده همیشه می توانید حوزه های عملکرد ضعیف خود را نشانه گذاری کنید.

اما حالا زمان پایان دادن به متوسط بودن است.

زمان نبرد برای رسیدن به سطح بعدی است.

آنچه کار نمی کند را حذف کنید. و تنها روی حوزه هایی که در حال حاضر بهترین عملکرد را دارید، تمرکز کنید.

شاید شما از آنچه که فکر می کردید به سودآوری نزدیکتر هستید!

معامله های خوبی داشته باشید.

لنس بگز

ترجمه: دکتر رضا اناری، مریم اصغری، حبیب الله مرادی

13 خرداد 1400

0 پاسخ به "آیا شما از آنچه که فکر می کردید به سودآوری نزدیک ترید؟"

ارسال یک پیغام

تست رایگان دوره پرایس اکشن اَلگو تریدینگ!
دوره آموزش تعاملی پرایس اکشن دکتر اناری را رایگان امتحان کنید!

ارسال لینک تست رایگان دوره به آدرس ایمیل شما
همین الان برایم ایمیل شود!
close-link