بسته شدن جلسه معاملاتی – Close Trading Session

منظور از بسته شدن جلسه معاملاتی یعنی به اتمام رسیدن زمان معاملات در آن بازار مالی است، که بعد از آن هیچ معامله ای در آن بازار قابل اجرا نخواهد بود.

قابل دسترس ترین مثال برای بسته شدن یک بازار، بسته شدن بازار بورس اوراق بهادار نیویورک است که در آن لحظه در واقع زنگ پایان بازار به صدا در می آید، اما در کل زمان های بسته شدن بازار، از بازاری به بازار دیگر و از مرکز معاملاتی به مرکز معاملات دیگر متفاوت است.

بسته شدن جلسه معاملاتی Close of a trading session

ساعت های معمول بسته شدن

ساعات معاملاتی سهام در بورس اوراق بهادار نیویورک از ساعت 9:30 صبح تا 4 بعد از ظهر به ساعت محلی مناطق شرق آمریکاست که البته در بخش هایی از کانادا قابل پذیرش است. ساعت پیش گشایش این بازار از ساعت 6:30 صبح شروع شده و تا ساعت 8 شب هم پس از بسته شدن معاملات در بازار ادامه دارد. اما ساعات کاری بازار اوراق قرضه قدری متفاوت بوده و بیشتر از این زمان است. در رابطه با بازارهای آتی هم زمان کار و معاملاتی آنها بسیار متنوع بوده و اصولا پیشنهاد می شود که هر معامله گری به جزئیات مرتبط با این بازارها و سایت های تخصصی آنها برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنند.

عموما پیشنهاد می شود که در ساعات پایانی جلسات معاملاتی بازارها، معامله گران اقدام به معامله نکنند، مگر اینکه از تجربه و دانش کافی برخوردار باشند، که عمده دلایل آن به شرح زیر است:

  • نقدینگی کمتر در بازار به دلیل فعالیت کمتر، قیمت های نامناسب و البته کمیسیون های بالاتر
  • رقابت حرفه ای های بازار که اغلب در این ساعات دست به معامله برای صندوق های بزرگ می زنند
  • از آنجا که جلسه معاملاتی مرتبط با فردا جلسه ای کاملا جدا از این جلسه معاملاتی امروز است، هیچ ضمانتی برای باز شدن بازار در قیمت های پایانی امروز نیست.
بیشتر بخوانید:  کالا - Commodity

اما در مورد بورس نیویورک و معامله روی شاخصهای بورس نیویورک قضیه متفاوت است و معامله گران در یک ساعت پایانی بورس نیویورک بدلیل جهت دار بودن مارکت و همچنین به این دلیل که معامله گران روزانه و سویینگ تریدرها اقدام به معامله میکنند و حجمهای بالایی از معاملات در ساعت پایانی بورس نیویورک انجام میشود، زمان مناسبی است برای سایر معامله گران که از این فرصت بوجود آمده استفاده کنند.

11 خرداد 1400

0 پاسخ به "بسته شدن جلسه معاملاتی - Close Trading Session"

ارسال یک پیغام

تست رایگان دوره پرایس اکشن اَلگو تریدینگ!
دوره آموزش تعاملی پرایس اکشن دکتر اناری را رایگان امتحان کنید!

ارسال لینک تست رایگان دوره به آدرس ایمیل شما
همین الان برایم ایمیل شود!
close-link