بانک انگلستان – BANK OF ENGLAND

(BoE) بانک انگلستان در واقع بانک مرکزی بریتانیا یا پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است که دارای گستره ی وسیعی از مسئولیت ها می باشد. البته این مسئولیت های گسترده عمدتا مشابه با مسئولیت هایی است که دیگر بانک های مرکزی در سراسر دنیا نیز بر عهده دارند. این بانک به عنوان بانک دولت و آخرین منبع معتبر قرض دهنده به دیگر بانک های فعال در سراسر کشور عمل می کند. وظیفه صدور ارز و مهمتر از هر چیزی پیش بینی سیاست های مالی از وظایف این بانک است.

بانک انگلستان معادل بریتانیایی نظام فدرال رزرو در ایالات متحده امریکاست که وظایف مختلف آن از زمان تاسیس در سال 1694 توسعه پیدا کرده است، اما فقط از سال 1997 به بعد مسئولیت تعیین نرخ رسمی بهره در انگلستان را بر عهده داشته است. از دیگر مسئولیت های مهم این بانک نظارت به وضعیت اقتصادی و ثبات پولی است که قیمت های پایدار و اطمینان به ارز رایج کشور دو معیار اصلی برای آن به حساب می آید.

B O E BANK OF ENGLAND بانک انگلستان

کمیته سیاست های پولی. سیاست نرخ بهره توسط کمیته سیاستهای پولی تعیین می شود که دارای 9 عضو است. ریاست این کمیته بر عهده رئیس بانک انگلستان است که یک پست خدمات مدنی به حساب آمده و عموما شخصی با سابقه بلند مدت در عرصه بانکداری می تواند آن را بر عهده بگیرد. سه معاون رئیس در حوزه های سیاست پولی، ثبات اقتصادی، بازارها و سیاستهای مرتبط با آنها در کنار اقتصاددان ارشد بانک انگلستان در این کمیته خدمت می کنند.

4 عضو دیگر هم توسط ریاست خزانه انتخاب می شود که مقام وی معادل وزیر خزانه داری در ایالات متحده آمریکاست.این کمیته 8 نوبت در هر سال به منظور بررسی نیاز اعمال تغییر در سیاست نرخ بهره تشکیل جلسه می دهد تا بتواند منطبق با هدف تورمی دولت رفتار کند.
هر یک عضو از این کمیته دارای یک رای می باشد و اجماع نظر بین اعضاء مد نظر نیست. بانک انگلستان نرخ بهره را در دوره های مختلف کم و زیاد می کند که در واقع این نرخ به بانک های محلی در سراسر کشور دیکته می شود.

بیشتر بخوانید:  بازار بورس سهام
11 خرداد 1400

6 پاسخ به "بانک انگلستان - BANK OF ENGLAND"

  1. خیلی عالی و مفید بود،سپاس از تهیه کنندگان این مقاله.

  2. بسیار ممنون از اشتراک مطالب مفیدتون

  3. بسیار سپاسگزارم بابت درک نیاز های مخاطبین عضو آکادمی 3Markets.

ارسال یک پیغام

تست رایگان دوره پرایس اکشن اَلگو تریدینگ!
دوره آموزش تعاملی پرایس اکشن دکتر اناری را رایگان امتحان کنید!

ارسال لینک تست رایگان دوره به آدرس ایمیل شما
همین الان برایم ایمیل شود!
close-link