Fill or Kill سفارش انجام یا حذف

سفارش انجام یا حذف نوعی زمانبندی مورد استفاده در معاملات اوراق بهادار است که به یک کارگزاری دستور می دهد یک معامله را فوراً و به طور کامل انجام دهد یا اصلاً انجام ندهد و آن را حذف کند. این نوع سفارش بیشتر توسط معامله گران فعال و کوتاه مدت استفاده می شود و معمولاً برای حجم زیادی از سهام کاربرد دارد. این نوع سفارش باید به طور کامل پر شود یا لغو شود.

البته نکته ای که اینجا میتوان به آن اشاره کرد اینست که ارائه این نوع سفارش بستگی به کارگزار دارد و بعضی از کارگزاریها این نوع سفارشات را ارائه نمیدهند .

هدف از انجام دادن یا حذف کردن (FOK) سفارش اطمینان از ورود به یک موقعیت با قیمت مطلوب است که اگر در همان زمان سفارش مورد نظر انجام نشود ممکن است قیمت تغییر کرده و قیمت جدید مناسب برای ورود به سفارش نباشد. بدون چنین زمانبندی مشخصی، ممکن است برای انجام یک سفارش بزرگ مدت زمان طولانی تا تکمیل آن نیاز باشد. از آنجا که اینگونه سفارشات معمولاً برای مقادیر زیادی قرار می گیرند، اجرای طولانی مدت سفارش می تواند باعث ایجاد تغییرات اساسی در قیمت سهام و ایجاد اختلال در بازار شود. عموما این نوع از سفارشات به منظور به حداقل رساندن اختلال در قیمت سهام تنها چند ثانیه طول می

Fill or Kill سفارش انجام یا حذف
بیشتر بخوانید:  CFD contract قرارداد سی اف دی
تیر 9, 1399

0 پاسخ به "Fill or Kill سفارش انجام یا حذف"

ارسال یک پیام