سفارش روز – Day Order

سفارش روز عبارتست از دستوری به کارگزار به منظور اجراء یک معامله بر روی یک قیمت مشخص که تاریخ انقضاء آن در صورت تکمیل نشدن سفارش برابر با پایان روز معاملاتی است. یک سفارش روز می تواند یک سفارش به منظور خرید یا فروش باشد، اما مدت زمان آن محدود به همان روز معاملاتی است که در آن فعال شده است.

به عبارت دیگر سفارش روز در حقیقت یکی از انواع مدت زمان های شناخته شده برای یک سفارش است که مشخص کننده طول زمان اعتبار یک سفارش پیش از لغو شدن یا بی اعتبار شدن آن است. در رابطه با یک سفارش روز، این مدت زمان برابر با یک روز معاملاتی است. در حقیقت باید گفت اگر سفارش معامله گر در روز ثبت سفارش اجرا یا فعال نشده باشد، سفارش مورد نظر در پایان روز معاملاتی لغو می شود. به عنوان دو نمونه از این دست سفارشات می توان به “سفارشات معتبر تا لغو” و “سفارشات انجام یا حذف” اشاره کرد که در اولی سفارش معتبر است تا زمانیکه اجرا شده یا توسط معامله گر حذف شود و در دومی سفارش باید به محض ارسال شدن اجرا شود، در غیر اینصورت به طور خودکار همه آن یا هر بخشی از آن که در لحظه ارسال انجام نشده است، باید بصورت خودکار حذف شود.

سفارش روز اغلب به عنوان طول مدت پیش فرض برای سفارش ها بر روی زیرساخت های معاملاتی در نظر گرفته می شود. بنابراین، معامله گر در زمان ثبت سفارش خودش باید مدت زمان اعتبار آن را تعیین کند، در غیر اینصورت سفارش مورد نظر بصورت خودکار به عنوان یک سفارش روز ثبت می شود.

بیشتر بخوانید:  خرید - BUY

سفارش های روز بطور خاص برای خرید و فروش آن دسته از اوراق بهادار یا دارایی ها مناسب هستند که برای خرید یا فروش در یک قیمت خاص و مشخص مد نظر باشند، بنابراین با استفاده از آنها معامله گر مورد نظر نیازی به زیر نظر داشتن و چک کردن بازار بصورت دائم یا برای باقی ساعات باقی مانده از روز معاملاتی ندارد تا بتواند در لحظه مناسب اقدام به ثبت یک سفارش کند. این به معامله گر کمک می کند تا در طی روز معاملاتی با ثبت یک سفارش خرید یا فروش مشخص برای یک دارایی خاص اقدام به زیر نظر گرفتن و یا تحلیل وضعیت یک دارایی دیگر بکند که عموما یک عرف پذیرفته شده برای معامله گران در بازارهای مالی می باشد.

11 خرداد 1400

0 پاسخ به "سفارش روز - Day Order"

ارسال یک پیغام

تست رایگان دوره پرایس اکشن اَلگو تریدینگ!
دوره آموزش تعاملی پرایس اکشن دکتر اناری را رایگان امتحان کنید!

ارسال لینک تست رایگان دوره به آدرس ایمیل شما
همین الان برایم ایمیل شود!
close-link