شکست سطح – BREAK OUT

شکست سطح اشاره به زمانی دارد که در آن قیمت یک دارایی به بالای یک منطقه مقاومتی یا پایین یک منطقه حمایتی وارد می شود. شکست های سطوح نشان از آمادگی قیمت برای گرایش داشتن به جهت شکسته شده را دارد.

به عنوان مثال، یک شکست رو به بالا در یک الگوی نموداری می تواند نشان از تمایل افزایش قیمت داشته باشد. وقتی شکست به یک جهت با حجم بالای معاملات در آن جهت همراه شود، می تواند نشان از تمایل بیشتر برای ادامه قدرتمند مسیر در آن جهت خاص باشد. همچنین عکس این قضیه هم صدق می کند، یعنی اگر یک شکست سطح در یک جهت خاص با حجم قابل توجه همراه نشود، می تواند نشان از عدم تمایل عمقی به ادامه مسیر در جهت جدید و بازگشت به مسیر قبلی باشد.

از آنجایی که تمام معامله گران از سطوح حمایت و مقاومت یکسان در تحلیل های خود استفاده نمی کنند، پس تفسیر شکست این سطوح می تواند به شدت وابسته به نظر شخصی هر معامله گر باشد.

BREAK OUT شکست سطح

شکست سطح به یک معامله گر چه می گوید؟

شکست سطح قیمت در جهت جدید به معامله گر می گوید که قیمت برای مدتی در یک سطح خاص محاط شده بوده و نیاز به محیط جدید و بازتر دارد. زمانی که سطحی اینچنین شکسته می شود، معامله گرانی که در انتظار شکسته شدن بودند، با سرعت زیاد به سمت معامله کردن در جهت شکسته شده پیش می روند و آن دسته که تمایل به شکسته شدن این سطح هم نداشتند، به منظور جلوگیری از ضرر بیشتر از موقعیت معاملاتی فعلی خارج می شوند.

بیشتر بخوانید:  پیشنهاد خرید و فروش - BID AND ASK

خیلی از موارد دیده می شود که با وجود شکسته شدن یک سطح حمایت یا مقاومت با قدرت بالا، قیمت باز به محدوده قبلی خود بر می گردد، دلیل این موضوع هم چیزی نیست جز شناسایی سود توسط معامله گران کوتاه مدت و نوسان گیر که فقط در بازه های زمانی کوتاه مدت اقدام به معامله در بازارهای مالی می کنند.

این رفتار در بسیاری از مواقع موجب از دست رفتن رفتار جدید قیمت و بازگشت آن به سمت جهت قبلی می شود. از نکات قابل توجه در بحث شکست سطح توجه به تعداد دفعات لمس شدن یک سطح یا منطقه توسط قیمت است که نشان از قوی تر و با اهمیت تر بودن آن سطح برای قیمت دارد و در صورت شکسته شدن قدرت شکست بیشتر بوده و عموما با حجم بالاتری از معاملات همراه می شود.

11 خرداد 1400

0 پاسخ به "شکست سطح - BREAK OUT"

ارسال یک پیغام

تست رایگان دوره پرایس اکشن اَلگو تریدینگ!
دوره آموزش تعاملی پرایس اکشن دکتر اناری را رایگان امتحان کنید!

ارسال لینک تست رایگان دوره به آدرس ایمیل شما
همین الان برایم ایمیل شود!
close-link