فصل نهم: حد متعادل از اعمال و رفتار

فصل نهم: حد متعادل از اعمال و رفتار

در مباحث روانشناسی معاملات در فصل های اول تا هفتم هفت گناه مهم را باز کرد و فصل هشتم این بود که چگونه این اشتباهات را در خودمان پیدا کنیم و رفعشان کنیم و مشتقات این اشتباهات که ممکن است جزو این هفت مورد نباشد اما باز هم باعث آسیب پذیری شود مثل حسادت، تنبلی، شک داشتن بیش از حد و وسواس، خجالت و … در این فصل می خواهد توضیح بدهد یک معامله گری که ایده آل است و می تواند الگو باشد و خود خانم روس سال ها تمرین کرده تا به این حالت برسد، چه مشخصاتی دارد.

رفتارهای معاملاتی

حد متعادل از اعمال و رفتار

همه ما به انواع مختلف این گناهان دچاریم و بیشتر وقتها این اشتباهات خودشان را در ما تکرار می کنند به طوری که مثل بلای جان معامله گری می شوند و ما می مانیم و فکر نمی کنیم که آیا می شود روزی از دست این رفتارهای صدمه زننده نجات پیدا کنیم؟ اینها رفتارهایی هستند که ما آن ها را می شناسیم اما بعضی وقتها رفتارهای خطرناکی به طور ناگهانی از ما سر می زند که انتظارشان را نداشتیم و متعجب می شویم. اگر شما دچار این هستید همه انسانها هم دچارند و این طبیعت انسان است که همیشه نسبت به سطح انتظاراتش اعمالش کمتر از آن باشد و نتواند به آن حدی که دوست دارد واقعا سطح انتظارش است برسد و عمل کند. لذا خیلی از شاگردان من از من می پرسند که اگر من بتوانم روزی معامله گر حرفه ای بشم مشخصات چی هست تا الگوی من باشد.

بیشتر بخوانید:  فصل پنجم: غرور

یک معامله گر نمونه یک تعادلی از همه رفتارها و کیفیت های خوب را در خودش جمع کرده مثل یک خلیفه خدا می ماند و شبیه خدا می ماند و قابلیت هایش در رفع مشکلات وقتی با مشکلات و احساسات بیش از حد در معامله گری مواجه می شود، درست است که این سطح بالایی برای یک معامله گر هست و ما هیچوقت نمی توانیم به این سطح برسیم و نزدیک به سطح خدایی تکمیلی بشویم در اعمال و رفتار. لذا همیشه مقداری از آن سطح ایده آل کم می آوریم چون انسان جایز الخطا هستیم و با این وجود که می دانیم نمی توانیم صد در صد تکمیل شویم اما همیشه بایستی سعی کنیم تا در کاری که می کنیم مثل معامله گری بهترین چیزی باشیم که می توانیم. لذا ما داریم به آن سمت قدم برمی داریم که ایراداتمان را کمتر کنیم و معامله گر بهتری بشویم. لذا خوب است که نگاه کنیم به مشخصات یک معامله گر ایده آل و ببینیم چه مشخصاتی دارد تا ما هم بتوانیم دنباله رو او باشیم و نزدیک به او برسیم.

 

اعتقادات سازنده

اعتقادات سازنده در معامله گری که معتدل هست در عمل وجود دارد.

 • معامله گری یک فعالیت لذتبخش و چالش برانگیزی است که می تواند به شدت سودده و پاداش دهنده باشد. مقدار زیادی پول می شود از راه معامله با یک متد موفق به دست آورد.
 • معامله گری می تواند فرصت های نامحدودی برای ایجاد ثروت و همچنین توسعه شخصی برای فرد خلق کند.
 • من قابلیت شناخت و معامله با یک متد برنده را دارم.
 • من قابلیت تسلط و اجرای یک سیستم معامله گری خود را دارم.
 • من با تمرین و یادگیری می توانم آن معامله گر موفقی باشم که دوست دارم بشوم.
 • من سیستم معامله گری و متدی را که انتخاب کردم با اعتماد و دیسیپلین بالا اجرا می کنم.
 • من مهارتم را با تمرکز در معامله گری به اجرا در می آورم، برای معامله گری از قبل برنامه ریزی می کنم و این برنامه را در عمل اجرا می کنم با صمیم قبل و علاقه با اعتماد استواری.
 • من معامله می کنم برای اینکه به طور مستمر و مدام بتوانم ثروت خلق کنم که به من قابلیت اعتماد و امنیت مالی بالا می دهد.
 • من معامله می کنم تا با پول آن زندگی کنم و از این کار لذت می برم.
 • من معامه می کنم برای اینکه کارهای مهمی دارم که با سود این معامله می خواهم انجام بده.
 • من در حال تبدیل شدن به یک معامله گر موفق هستم.
 • من یک معامله گر موفق هستم.
 • من یک استاد هستم در معامله گری.
بیشتر بخوانید:  فصل هشتم: یافتن مهمترین گناهان معامله گری شخصی شما

 

11 خرداد 1400

2 پاسخ به "فصل نهم: حد متعادل از اعمال و رفتار"

 1. کتاب هفت گناه کشنده دز معامله گری کتابی بسیار ارزشمند هست وخیلی خوشحالم که با دقت مطالعه و نکات مهم آن را یادداشت برداری کردم …. سپاس فراوان از همه عزیزان آکادمی تری مارکتز موفق و موید باشید.

ارسال یک پیغام

تست رایگان دوره پرایس اکشن اَلگو تریدینگ!
دوره آموزش تعاملی پرایس اکشن دکتر اناری را رایگان امتحان کنید!

ارسال لینک تست رایگان دوره به آدرس ایمیل شما
همین الان برایم ایمیل شود!
close-link